KONST / Litografier / Färglitografi 12166449
nr 1216 6449
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Öga. Signerad, numrerad HC 24/50. Motivet: 20x27 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 november 2018
kl 18:51:41
9/11 14:45:23
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén